Rekonstruota Medininkų pilis
2013-08-01
Medininkų pilis – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos mūrinė gardinė pilis istorinėje Aukštaitijoje, pietrytinėje Lietuvoje, 31 km nuo Vilniaus centro, netoli Medininkų, pastatyta XIV amžiuje. Ši rekonstruota pilis, LDK savo plotu buvo didžiausia, tačiau ne visi jos bokštai šiai dienai atstatyti.
Donžonas ir pietinis bokštas atliko flangines gynybos funkcijas, gynė pilies sienas ir vartus iš šono. Rytinis ir vakarinis bokštai saugojo dvejus įvažiavimo vartus. Šiaurinėje ir pietinėje sienose esantys vartai buvo 5 m aukštyje su mediniais pakeliamais tiltais. Gynybinės sienos buvo apie 1,8 metro storio, 12-14 metrų aukščio. Sienose buvo įrengta apie 280 šaudymo angų, šaulių galerijos. Taikos metu pilies bokštuose gyveno nedidelė (iki 20) karių įgula.
Pirmo aukšto salėje yra ekspozicija apie Lietuvos mūrines pilis bei eksponuojama archeologiniai radiniai, antrame – veikia XIV–XVIII a. Lietuvos karybai skirta ekspozicija, trečiame – įrengta Lietuvos X-XX a. sidabro dirbinių ekspoziciją, ketvirtame – pristatyta prezidento A.M. Brazausko medžioklės trofėjų ir peilių kolekciją, penktame aukšte - menė, o viršuje nuo bokšto kuorų galima apžvelgti pilies apylinkes.
Medininkų pilies bokšte (donžone)
Pilies kiemas su donžonu priešakyje
Taip pilis atrodo iš priekio
Daugiau nuotraukų čia.
"Gerbti savo priešininką, vadinasi, jį pažinti. Spręsti apie jį be išankstinių įsitikinimų, vadinasi, galėti jį teisingai įvertinti. Pagarbiai stoti su juo į kovą, vadinasi, sugebėti jį nugalėti."
Bernhard Moestl