TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)

2021-03-27
Naujienos "TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)" viršelis

 

 

Vienas seniausių treniruotės intensyvinimo būdų (toliau – TIB) – serijų sistema. Kiekvieno pratimo metu atletas atlieka  pasirinktą pratimą tam tikrą pakartojimų skaičių. Pailsėjęs atlieka kitą pratimą. Kiek pratimų atlieka, tiek yra serijų.

Sveikatingumo (pvz. pradedantiesiems ar po ilgesnės pertraukos pradedant vėl sportuoti) treniruotėse rekomenduojama atlikti po 1 seriją. Tyrimai rodo, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai atliekama daugiau nei 1 seriją. Kūno raumenys, tada gauna pakankamą krūvį, sukeliantį raumenų hipertrofiją (raumenų masės ir skerspjūvio padidėjimas, kurį sąlygoja atskirų raumeninių skaidulų pastorėjimas ir kiekio padidėjimas). Pradedantiesiems rekomenduojama atlikti kiekvieno pratimo 2–3 serijas. Pažengusiems rekomenduojama atlikti 3–4, o didelio meistriškumo atletams – 4 ir daugiau serijų.

Labai svarbu žinoti, kad nereikia persistengti ir vienai raumens grupei atlikti 20 ir daugiau serijų. Taip gali sportuoti tik didelio meistriškumo atletai, nes sportininkai yra gerai treniruoti ir greičiau atsistato po fizinių krūvių.

Ilgametė praktika rodo, kad pradedantieji sportuoja pažengusiųjų ir/ar didelio meistriškumo atletų treniruočių programomis ir atlieka per daug serijų. To nereikėtų daryti. Primename pradedantiesiems, kad jų treniruočių programos turi būti kuo paprastesnės, kad nepersitreniruoti ir nepatirti traumų.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad didelėms raumenų grupėms (krūtinei, nugarai, šlaunims) reikia atlikti didesnį serijų skaičių, o mažoms raumenų grupėms – mažesnį.

Atgal