Didžioji dalis asmenų, mieliau norėtų treniruotis savo namuose nei sporto, sveikatingumo klubuose (SSK). Priežasčių gali būti įvairių. Vieni neturi tiek daug laiko, kurio reikia nuvykti į SSK per transporto spūstis,  kiti – pajamų įsigyti abonementui į SSK, treti – drovisi pasirodyti SSK, nes galvoja, kad juose sportuoja tik treniruoti asmenys, išpuoselėję savo kūno linijas, ketvirti – nori papildomai sportuoti namuose. Nesvarbu dėl kokios priežasties norite pradėti treniruotis namuose. Svarbu, kad treniruotės namuose duotų Jums norimą rezultatą ir šios treniruotės būtų saugios.

Daugelis pradedančiųjų ir net patyrusių sportininkų užduoda tokius klausimus. Kaip tapti stipriu? Kaip padidinti savo svorį raumenų sąskaitą? Kaip sulieknėti? Kaip pagerinti lankstumą, ištvermę ir kitas fizines savybes? Kaip tai padaryti savo jėgomis, žiniomis ir valia? Pradedančiajam yra labai sunku prisiversti reguliariai treniruotis, nepraleidinėti treniruočių, netinginiauti treniruotės metu ir svarbiausia, skirti kūnui optimalų fizinį krūvį ir taisyklingai atlikti pratimus. Net ir patyrę atletai to padaryti vieni negali. Tam reikia asmeninio trenerio paslaugų.

 

Jei Jūs nutarėte treniruotis namuose, turite atkreipti dėmesį:

1.      Pradėkite treniruotes namuose pasikonsultavę su specialistu.

Labai svarbu – šis pirmas žingsnis. Turite nuspręsti ir tvirtai sau pasakyti: „Noriu pradėti sportuoti“, „Noriu pakeisti savo kūno išvaizdą“, „Sieksiu  išlavinti jėgą, ištvermė (ar kitas fizines savybes)“. Nuo šio sprendimo ir priklauso Jūsų treniruočių sėkmė.

Rekomenduotina pradėti treniruotes tik pasikonsultavus su specialistu – sporto gydytoju ir/ar asmeniniu treneriu. Šie specialistai patikrins jūsų sveikatos būklę, atliks fizinio pasirengimo testą, sudarys asmeninį metinį treniruočių ciklą ir asmeninį treniruočių planą, kurio dėka Jūs greičiau pastebėsite savo kūno norimus pasikeitimus. Asmeninis treneris konsultuos sveikos gyvensenos klausimais, parodys kaip taisyklingai atlikti pratimus ir kontroliuos kaip Jūs sportuojate. Labai svarbi yra taisyklinga pratimų atlikimo technika. Tik treniruojantis su asmeninio trenerio priežiūra, asmenine treniruočių programa greičiau pasieksite užsibrėžtą tikslą ir treniruočių metu sportuosite saugiau – nepatirsite traumų.

2.      Labai svarbi teigiama motyvacija ir pozityvi atmosfera.

Jei nusprendėte treniruotis namuose, pasistenkite sukurti optimalias sąlygas treniruotei. Sportuokite tada, kai namuose nebūna svečių ar draugų. Paruoškite sportinę vietą ir turėkite reikiamą sportinį inventorių. Treniruotės metu klausykite mėgstamą savo muziką, telefone nustatykite „begarsę zoną“.

Tris kartus per savaitę treniruokitės po vieną valandą (ar pusvalandį!). Pasistenkite treniruotėje susikoncentruoti į dirbančius raumenis (rekomenduotina „kalbėtis su savo raumenimis“). Treniruotėje visada svarbu nusiteikti teigiamai: „Aš galiu“, „Aš, tai padarysiu“, „Aš, tai pasieksiu“...
Vasaros metu rekomenduotina sportuoti gryname ore (pvz. kieme, stadione, parke, miške, paplūdimyje ir kitur).

3.      Išsikelkite teisingus tikslus ir ugdykite discipliną. 

Norint pasiekti užsibrėžtą tikslą, reikalinga disciplina. Dažniausiai, kai asmuo nusprendžia savarankiškai sportuoti namuose, padaro vos kelias treniruotes. Nupirktas sportinis inventorius taip ir lieka stovėti nejudinamas, ilgainiui pradeda kaupti dulkes... Taip nutinka tik dėl neteisingai pasirinktų treniruočių tikslų ir stimulo stokos. Dažniausiai tokie asmenys savarankiškai sportuodami namuose ir nematantys treniruočių rezultatų po kelių savaičių, nusivilia ir nustoja sportuoti. Kiti asmenys, priešingai – tęsia treniruotes, domisi kūno rengyba (skaito specializuotus vadovėlius, žurnalus, ieško informacijos internete, lanko seminarus), konsultuojasi su asmeniniu treneriu ir treniruojasi pagal nurodytas rekomendacijas.

Labai dažnai asmenys treniruojasi nežinodami teisingos pratimų atlikimo technikos, pagal profesionalų kultūrizmo, fitneso ar kitų sporto šakų sportininkų programas. Tokios treniruotės neduos jokios naudos kūnui. Tai nėra jums skirtos asmeninės treniruočių programos. Sportuojant ir nematant kūno pokyčių tokios treniruotės neteiks asmeniui džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi. Vis dažniau leisite sau pasakyti: „Šiandien nesportuosiu, ryt atliksiu treniruotę“. Ir taip tęsiasi, kol vieną dieną pasako sau: „Man nepavyksta“, „Tai ne man“ „Man per sunku“ ir t.t.

Jums reikalingas treniruočių partneris – asmeninis treneris, kuris jus motyvuos, skirs optimalų fizinį krūvį. Tik treniruodamiesi kartu su asmeniniu treneriu patys susikursite kūną, kokio visada norėjote.

 

Daugelis žmonių pasiekia norimo tikslo sportuodami namuose.

Treniruotės namuose privalumai:

• Optimalus fizinis krūvis. Rekomenduotina sportuoti pagal asmeninio trenerio Jums sudarytą asmeninę treniruočių programą. Net jei ir esate patyręs sportininkas, nesusidarinėkite sau treniruočių, mitybos ir maisto papildų vartojimo programų. Eksperimentuoti su savo kūnu nerekomenduotina. Nedarykite sau išlygų, negailėkite savęs. Nepraleidinėkite treniruočių, jei per ilgai užtrukote darbe ar pakvietė į koncertą. Siekite tikslo su asmenine treniruočių programa.

• Sutaupote savo laiką. Daugiau laiko praleisite savo namuose, pabūsite su šeima ar su antrąja puse, nes jums nereikės vykti į SSK ir grįžti atgal, stovėti trensporto spūstyse.

• Sutaupote savo pinigus. Jums nereikės kas mėnesį pirkti abonemento, mokėti papildomų pinigų kurui ar visuomeniniui transportui vykstant į SSK ir grįžtant namo.

 

Norint pradėti sportuoti namuose Jums rekomenduotina turėti:

• 3-4 m2 laisvo ploto erdvę. Tai ir bus jūsų „treniruoklių salė“.

• Laikrodį. Svarbu, kad būtų su sekundėmis. Treniruotės metu turėsite pasiskaičiuoti savo pulsą. Kad nereikėtų kas kart vis „apčiuopti“ pulso ir skaičiuoti tvinksnius, galite naudoti specialų laikrodį ir juostelę po krūtine, kurių dėka pulsą matysite nuolatos.

• Kardiotreniruoklį (pvz. dviratį, bėgimo takelį, irklavimo treniruoklį, laipynę). Jei tokio treniruoklio neturite galite aerobinį krūvį atlikti parke, stadione (pvz. ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu, slidinėjimas, plaukimas).

• Mankštos kamuolį (didįjį kamuolį). Pusiausvyros išlaikymas pratimuose su mankštos kamuoliu stiprina vidinius giliuosius pilvo raumenis, gerina laikyseną, pusiausvyrą, lankstumą, stiprina ir ištempia nugaros raumenis. Prieš įsigyjant mankštos kamuolį, atkreipkite dėmesį į jo dydį. Mankštos kamuolio dydis priklauso nuo žmogaus ūgio ir galūnių ilgio. Sėdint ant mankštos kamuolio, šlaunys ir blauzdos turi sudaryti statų 90 laipsnių kampą. Perkant mankštos kamuolį galite vadovautis šia informacija:

Ūgis, cm / Kamuolio dydis, diametras, cm
Iki 160 / 55
160-175 / 65
175-185 / 75
185-195 / 85
Virš 195 / 95 

• Elastinės gumas. Treniruojantis su elastinėmis gumomis, stiprinsite raumenis, didinat ištvermę, gerinsite sąnarių funkciją.

• TRX juostos. Vienu metu treniruosite jėgą, jėgos ištvermę, galingumą, lankstumą, stabilumą. Treniruojantis su TRX juostomis įsijungia į darbą beveik visi kūno raumenys. Pasiekiamas didelis kaloražo panaudojimas per laiko vienetą. Tai labai aktualu asmenims turintiems antsvorį.

• Kilimėlį. Kad būtu patogu, pratimus galite atlikti ant specialaus kilimėlio.

 

Tokios sporto įrangos Jums ir pakanka. Tikriausiai mintyse iškilo klausimas, o kur štangos, svarmenys, treniruokliai? Atsakau. Jei jūsų tikslas yra sveikatingumas, nesiekiate dalyvauti kultūrizmo, fitneso ar kitose varžybose, tai didelių svorių kilnojimas pradinėse treniruotėje nėra būtinybė.

O tiems, kas nori treniruotis su svoriais, pradinėse treniruotėse galite naudoti svarmenis:

• moterims pakanka kelių porų svarmenų (pvz. 1 kg, 2 kg, 3 kg);

• vyrams – rekomenduotina įsigyti „surenkamuosius“ svarmenis, kurių svoris reguliuojasi nuo 4 kg iki 25 kg.

 

Jei Jūs gyvenate Vilniaus mieste ar rajone, galite užsisakyti asmeninio treniravimo paketą (testas, asmeninė treniruočių programa, mitybos ir maisto papildų rekomendacijos, 12-a asmeninių treniruočių) į namus. Neturintiems rekomenduojamo sportinio inventoriaus, asmeninis treneris atsiveža su savimi.

 

Daugiau informacijos sužinosite paskambinę mob. tel. numeriu +370 610 23 144 arba parašę: info@rbimba.lt

 

„Visų didžiausias malonumas - padaryti tai, ko, kitų manymu, jūs negalite padaryti“ V. Bedžotas